Остання редакція: 25 травня 2023

Відкриваємо таємниці Умані: досліджуємо Василіанський монастир та його таємничі підземелля

Студентський актив факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва відвідав інформативну екскурсію незвіданими маршрутами Умані, оглянувши чимало цікавих місць.

Головною окрасою для нас став Василіанський монастир, який є однією з найстаріших будівель Умані. Загадкова атмосфера минулого, в яку поринаєш з перших хвилин маршруту, викликала чимало емоцій в усіх присутніх.

Ми пройшли новим туристичним маршрутом «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря». З першого погляду, нас вразив монах, який проводить екскурсію підземеллями, переповідаючи історії життя монахів, які служили при монастирі Василіанів.

Під час розповіді, усі присутні довідались незвідані подробиці монахів про таємну мережу підземних ходів, які прокладали ще в XVII – XVIII ст. Крім того, дізнались, що на території монастиря була побудована греко-католицька школа. Споруда мала ще й оборонне значення.

Ольга Левченко, секретар ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва УНУС